Fotowoltaika - postaw na darmowy prąd

Systemy fotowoltaiczne to rozwiązanie pozwalające na korzystanie z darmowego prądu w każdej dziedzinie życia społeczno-gospodarczego. Z powodzeniem jest stosowane w obiektach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także w szerokim spektrum działalności gospodarczej, przemyśle czy usługach. Jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym. Pozwala na uniezależnienie od wzrastających cen energii oraz umożliwia dopływ prądu także podczas mniejszej ekspozycji słońca.

3462 scaled

Prąd uzyskany z elektrowni słonecznych sprawdza się w zasilaniu wszystkich urządzeń wykorzystujących energię elektryczną. Dotyczy to zarówno domów, jak i przedsiębiorstw usługowych i przemysłowych. Energia pozyskiwana ze słońca może być wykorzystywana do oświetlenia, zasilania urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, rekuperacji, wentylacji, nawadniania, obsługi systemów uzdatniania wody, czy całych elementów inteligentnego domu. Sprawdzi się również jako źródło energii dla samochodów elektrycznych.

Fotowoltaika do domów

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla przemysłu

Fotowoltaika dla przetwórstwa rolnego

Fotowoltaika na salony samochodowe

Fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Tworzenia systemów fotowoltaicznych

Elastyczność tworzenia systemów fotowoltaicznych pozwala na zastosowanie ich zarówno w nowobudowanych obiektach, jak i funkcjonujących już budynkach. W przypadku nowych domów czy hal produkcyjnych pozwala na pełne ukrycie elementów systemu bez konieczności dodatkowej ingerencji w strukturę ścian.

Instalacje fotowoltaiczne polecane są także do budynków charakteryzujących się dużą powierzchnią przeszkleń, które są odpowiedzialne za nadmierne nagrzewanie i wychładzanie wnętrz. Szybka utrata/pozyskanie ciepła stają się problematyczne dla uzyskania stałych i komfortowych warunków temperaturowych we wnętrzach. To prowadzi do wysokich kosztów obsługi systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych montowanych w takich obiektach.

Fotowoltaika nowoczesne rozwiązania grzewcze

Różnorodność zastosowań fotowoltaicznych

Systemy fotowoltaiczne mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy różnych inwestycjach bez względu na wielkość instalacji. Doskonale sprawdzają się zarówno do budowy mikroelektrowni, jak i małych (o mocy do 500 kWp) i średnich (o mocy do 1 MWp). W efekcie z powodzeniem mogą być wykorzystane przez różne podmioty wykorzystujące energię elektryczną. Ograniczeniem nie jest także lokalizacja instalacji fotowoltaicznej – do ich montażu można wykorzystać dachy skośne, płaskie a także grunt.

Prąd z własnej elektrowni słonecznej - powody dlaczego warto go mieć

Fotowoltaika to szereg korzyści wynikających z zastosowania ekologicznej energii elektrycznej.

Ekonomia

Dzięki wykorzystaniu prądu produkowanego przez instalację fotowoltaiczną odbiorca uniezależnia się od cen energii elektrycznej. W efekcie, już od momentu uruchomienia systemu, korzysta z niemal darmowego prądu, a oszczędności są widoczne w każdym  rozliczeniu z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Okres zwrotu wynosi zazwyczaj kilka lat, a oszczędności uzyskuje się na przestrzeni nawet 25-30 lat. Dodatkowo, w związku z polityką państwa nastawioną na wzrost udziału OZE w ogólnokrajowej produkcji energii, inwestor może korzystać z szeregu programów dotacyjnych, preferencyjnych kredytów i leasingu, a także ulg podatkowych.

Ekologia

Elektrownie fotowoltaiczne pozwalają pozyskać energię poprzez przekształcenie energii promieniowania słonecznego w prąd elektryczny. To ekologiczne rozwiązanie sprzyja uzyskaniu czystego powietrza oraz obniża sumę emitowanych gazów cieplarnianych do atmosfery. Nie powoduje także produkcji zanieczyszczeń w postaci smogu. Jeśli dodatkowo wykorzysta się wytworzoną energię do zasilania urządzeń grzewczych – np. pomp ciepła, bojlerów do c.w.u. sprawisz, że w Twoim otoczeniu powietrze będzie czystsze i zdrowsze.

Szybki zwrot inwestycji

Wydatki na instalację systemu fotowoltaicznego zwracają się już po paru latach. Czas ten uzależniony jest od dopasowania instalacji do potrzeb obiektu i stopnia bieżącej konsumpcji prądu. Oszczędności w rachunkach za prąd pojawiają się od razu po uruchomieniu instalacji. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogą pokryć wydatki poniesione wcześniej na inwestycję lub spłatę rat kredytu zaciągniętego na wykonanie fotowoltaiki. Instalacja będzie stale generować oszczędności dla inwestorów przez nawet kilkadziesiąt lat. Okres zwrotu inwestycji znacząco podnoszą dofinansowania, dotacje oraz ulgi podatkowe.

Do nowych i funkcjonujących budynków

Systemy fotowoltaiczne mogą być instalowane zarówno w już użytkowanych budynkach, jak i na obiektach w trakcie budowy. Dla maksymalnej estetyki najbardziej korzystny jest montaż instalacji na obiektach nowo budowanych. To pozwala w całości ukryć w konstrukcji budynku okablowanie, bez konieczności wykonania dodatkowych robót budowlanych. Również w przypadku budynków modernizowanych, montaż modułów pv nie będzie problemem. Wręcz przeciwnie, moc instalacji będzie mogła być dobrana do potrzeb użytkownika, na podstawie rocznego zużycia energii elektrycznej.

Podniesienie wartości nieruchomości

Inwestycja związana z montażem instalacji fotowoltaicznej podnosi wartość posiadanej nieruchomości. Jest to inwestycja, która pozwala na długą eksploatację i jest niezależna od preferencji użytkownika co do architektury obiektu . Możliwość zakupu domu wyposażonego w system fotowoltaiczny jest także coraz częściej wskazywana przez potencjalnych kupców.

prad z wlasnej elektrowni slonecznej

Fotowoltaika i nowoczesne rozwiązania grzewcze

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w tworzeniu systemów fotowoltaicznych oraz szeroko rozumianych technik grzewczych opartych o rozwiązania proekologiczne. Dajemy Państwu możliwość kompleksowych rozwiązań w zakresie wykorzystania ekologicznych źródeł energii, dzięki którym można uzyskać komfort cieplny we wszystkich pomieszczeniach użytkowych. Tania energia elektryczna, źródła ogrzewania i przygotowania ciepłej wody oraz rozwiązania pozwalające na oszczędność energii w zakresie utrzymania ogrodu, terenu wokół zakładów (nawadnianie, system pomp do basenów i stawów, oświetlenie wnętrz i terenów zewnętrznych itp.) dają Państwu możliwość zastosowania kompleksowych, ekologicznych i ekonomicznych metod zarządzania obiektem każdej wielkości.

W zakresie pomp ciepła jesteśmy firmą, która nie tylko dostarcza instalatorom szeroką gamę różnorodnych rozwiązań, ale także tworzy siatkę sprawdzonych i przeszkolonych instalatorów, którzy sprawnie i zgodnie ze sztuką przeprowadzą montaż lub modernizację węzłów ciepłowniczych opartych o odnawialne źródła energii. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych usług także w zakresie systemów ogrzewania - damy Ci najlepszą cenę za urządzenia i zarekomendujemy profesjonalnych instalatorów.

Fotowoltaika nowoczesne rozwiązania grzewcze

Ostatnio na blogu

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis,

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.
[contact-form-7 404 "Not Found"]