Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA DLA KAŻDEGO - Wykorzystaj w pełni energię pozyskaną ze słońca. Zapoznaj się z naszą ofertą, zacznij oszczędzać i zyskaj niezależność energetyczną.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DLA DOMU

Energia słoneczna to jedno z najpowszechniejszych źródeł energii odnawialnej. Dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych z powodzeniem można ją przekształcać w energię elektryczną wykorzystywaną do zasilania wszelkich urządzeń funkcjonujących w domach, firmach czy w gospodarstwach rolnych.

Głównymi zaletami zastosowania fotowoltaiki są:

większa niezależność od publicznych dostawców energii elektrycznej;
niski koszt produkcji prądu;
elastyczne zastosowanie – systemy fotowoltaiczne mogą mieć różną wielkość oraz funkcje dostosowane do potrzeb konkretnego klienta;
ochrona środowiska naturalnego poprzez produkcję zielonej energii elektrycznej bez emisji pyłów, trujących substancji będących pochodną spalania;
generowanie niskich kosztów eksploatacyjnych obiektu;
możliwość odsprzedaży nadprodukcji energii elektrycznej.

Fotowoltaika w domu
=
minimalne rachunki za prąd

Energia elektryczna w gospodarstwie domowym stanowi, obok ogrzewania budynku, najwyższy koszt w miesięcznej puli wydatków. Ograniczenie jej zużycia za pomocą oświetlenia ledowego czy energooszczędnych urządzeń, z których prawdopodobnie korzystasz, nie powoduje odczuwalnego zmniejszenia kosztów. Jedynym sprawdzonym sposobem na radykalne i trwałe obniżenie miesięcznych wydatków na prąd jest korzystanie z własnej przydomowej  mikroelektrowni słonecznej.

Zmniejszenie rachunków za prąd odczujesz od razu – już w pierwszym miesiącu zobaczysz, że na fakturze z zakładu energetycznego dominującą pozycją są koszty stałe, które ponosisz zawsze kiedy korzystasz z sieci publicznej. Jednocześnie opłaty za zużycie prądu (wykorzystane kW) będą minimalne a nawet zerowe. Wysokość opłat za energię elektryczną będzie zależała od kilku czynników (te opiszemy poniżej), jednakże zawsze będzie to koszt nieporównywalnie niższy w stosunku do opłat, jakie realizuje gospodarstwo domowe, które nie posiada fotowoltaiki w domu.

Jakiego rzędu to będą oszczędności?

Wiele osób korzystających z naszych usług pyta nas wprost – ile zaoszczędzę miesięcznie korzystając w domu z fotowoltaiki? Wysokość kwoty, która zostanie miesięcznie w Twojej kieszeni jest uzależniona od kilku czynników.
fotowoltaika miasto
Mikroelektrownia słoneczna

W przypadku niewielkiej przydomowej mikroelektrowni słonecznej o mocy 2kW rocznie uzyskasz ok. 1900 kWh, co w przeliczeniu na średnie stawki cen prądu w 2020 r. (0,62 zł/1 kWh) wyniesie ok. 1180 zł (98 zł miesięcznie).

Instalacja fotowoltaiczna

Dla instalacji fotowoltaicznej dla domu wynoszącej 10 kW rocznie wyprodukujesz ok. 9500 kWh energii, w efekcie czego zaoszczędzisz nawet 5.890 zł (490 zł miesięcznie).

Gospodarstwo domowe

Dla gospodarstwa domowego liczącego 4 osoby zakłada się, że mikroelektrownia słoneczna o mocy 5 kW powinna pokryć do 100% zapotrzebowania na prąd. Przy rocznym uzysku ok. 4750 kWh, w rocznym rozliczeniu w Twojej kieszeni pozostanie 2.945zł, co daje 245 zł miesięcznie.

Stopień autokonsumpcji

Najkorzystniejsze dla inwestora są instalacje fotowoltaiczne, które zapewnią maksymalną autokonsumpcję – czyli zużycie produkowanej zielonej energii przez gospodarstwo domowe na bieżąco. Wynika to z tego, że w sytuacji nadprodukcji, prąd przekazywany jest do sieci publicznej, z której wprawdzie można go odebrać, ale uiszczając „opłatę” za przechowanie w wysokości 0,2 wartości (w przypadku instalacji do 10 kW) i 0,3 w przypadku instalacji większych. Zatem im wyższa autokonsumpcja prądu tym większe zyski dla inwestora.

Ustawienie domu i lokalizacja paneli PV względem stron świata

Dla wydajności produkcji prądu w przydomowej elektrowni słonecznej duże znaczenie ma jej lokalizacja oraz ustawienie względem słońca. Najkorzystniejsze dla sprawności paneli jest ukierunkowanie ich w stronę południową oraz nachylenie względem poziomu wynoszące od 20 do 40 st. Im większe jest odchylenie położenia paneli względem południa, tym jest mniejsza sprawność instalacji fotowoltaicznej, a co za tym idzie mniejsza produkcja prądu przy poniesieniu tych samych wydatków na budowę elektrowni.

Czas zwrotu inwestycji

Opłacalność fotowoltaiki dla domu to nie tylko kwota, którą miesięcznie oszczędzasz. Duże znaczenie ma czas zwrotu – czyli zbilansowanie się poniesionych wydatków i otrzymanych zysków. Szacuje się, że bilans zysków i wydatków powinien się wyzerować po 7-9 latach użytkowania inwestycji. Zatem po tym czasie Twoja przydomowa elektrownia słoneczna zaczyna przynosić już tylko zyski, ponieważ zwróciła wszystkie poniesione na jej budowę wydatki.

Obecnie inwestycja w fotowoltaikę dla domu jest jeszcze bardziej opłacalna. Wynika to z systemu dopłat oferowanego zarówno przez instytucje państwowe, jak i samorządowe. Możesz skorzystać z ogólnopolskiego programu „Mój Prąd”, w ramach którego z NFOŚiGW otrzymasz dofinansowanie fotowoltaiki w wysokości do 5 tys.zł. Programy samorządowe są często jeszcze korzystniejsze – na przykład Warszawa dofinansowuje budowę przydomowych instalacji fotowoltaicznych kwotą do 15 tys.zł. Co ważne, wydatki poniesione na mikroelektrownię słoneczną możesz także odpisać od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Te wszystkie elementy sprawiają, że fotowoltaika dla domu staje się jeszcze bardziej opłacalna, a czas zwrotu skróci się nawet do 4-5 lat.

inwerter dotacja do fotowoltaniki
instalacja fotowoltaiczna 10

Z fotowoltaiką możesz więcej

Posiadając system fotowoltaiczny w domu, który produkuje na Twoje potrzeby bezpłatny prąd, nie musisz ograniczać stosowania urządzeń, które zużywają dużo energii. Teraz możesz podnieść komfort mieszkania bez niepotrzebnych, dodatkowych wydatków na energię elektryczną. Posiadanie paneli PV sprawia, że doskonałym rozwiązaniem jest zakup samochodu elektrycznego. Ładowanie jego baterii jest bezpłatne, co więcej – może poprawić autokonsumpcję prądu podnosząc tym samym opłacalność instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego.

Własna przydomowa elektrownia słoneczna to także doskonałe rozwiązanie w przypadku, kiedy do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody korzystasz z pompy ciepła. W efekcie także ogrzewanie i cwu możesz mieć za darmo. Ten element sprawia, że koszty eksploatacyjne domu możesz ograniczyć niemal do opłat za telewizję, internet czy telefon. Co więcej, dzięki fotowoltaice dla domu możesz, bez obaw o wyższe koszty, zdecydować się na tężnie wodne, basen, system nawadniania, zarządzanie inteligentnym domem i wszystkimi innymi elementami zasilanymi energią elektryczną.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy

Coraz większa popularność systemów fotowoltaicznych dla domu sprawia, że na rynku pojawiło się wiele podmiotów oferujących usługi montażu przydomowych elektrowni słonecznych. Wiele z nich nie posiada odpowiednich kompetencji, wiedzy ani umiejętności do przeprowadzenia tego typu prac.

Z pewnością się z nami zgodzisz, że inwestycja, która kosztować Cię będzie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych musi być zaprojektowana i wykonana zgodnie ze sztuką tak, aby pełnić swoją rolę bezawaryjnie przez okres co najmniej 25-30 lat (czas żywotności paneli PV). Taką gwarancję dadzą Ci tylko firmy sprawdzone, działające już na rynku usług fotowoltaicznych przez dłuższy czas. Dla Twojego bezpieczeństwa, komfortu i pewności oddajemy nasze umiejętności i wiedzę, które systematycznie weryfikujemy od 10 lat działania firmy. Z nami masz pewność, że kupujesz nie tylko sprawdzone urządzenia, ale także kompleksowe doradztwo oraz profesjonalny montaż urządzeń.

Gwarancje

Nasza firma zapewnia długą gwarancję na wykonane przydomowe elektrownie słoneczne. W związku z tym, że korzystamy z urządzeń sprawdzonych firm zapewniających wysoką bezawaryjność produktów, naszym klientom dajemy 12-letnią gwarancję na inwertery z możliwością wydłużenia jej do 25 lat oraz 20 lat gwarancji na wady ukryte paneli i 25 lat na ich efektywność. Z naszej strony gwarancja na montaż obejmuje 5 lat.

Dodatkowe korzyści

Dla klientów mamy także system atrakcyjnych, praktycznych i co ważne bezpłatnych benefitów, których nie znajdziesz w innych firmach. Jeśli zdecydujesz się na budowę mikroelektrowni o mocy powyżej 3 kW otrzymasz od nas tablet o wartości 1000zł, na którym pomożemy zainstalować aplikację do monitoringu pracy Twojej elektrowni słonecznej. Dzięki temu będziesz miał pełną kontrolę nad działaniem systemu fotowoltaicznego w każdym miejscu na świecie z dostępem do internetu. Wygodna i łatwa w obsłudze aplikacja pomoże Ci zoptymalizować pracę systemu dla jeszcze większych korzyści np. wskazując elementy, które mogą podnieść autokonsumpcję produkowanego prądu.
Planujesz budowę przydomowej elektrowni słonecznej?
Skontaktuj się z naszą firmą. Zapewniamy:

doradztwo i indywidualne podejście do każdego zlecenia,

wysokiej klasy urządzenia,

profesjonalny montaż,

szeroki zakres gwarancji,

dodatkowe benefity,

pomoc w uzyskaniu finansowania (kredyty, leasing, programy dotacyjne).

tworzenia systemow fotowoltaicznych

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Tworzone przez nas rozwiązania doskonale dostosowują się do potrzeb i możliwości naszych klientów. Oferujemy kompleksową realizację uwzględniającą przygotowanie projektu systemu fotowoltaicznego dla domu, dobranie do niego urządzeń pozwalających na jego optymalne działanie, montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu oraz pierwszy rozruch umożliwiający ocenę działanie systemu. Prowadzimy także serwis i okresowe przeglądy fotowoltaiki dla domu. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach sprawdzonych, europejskich marek, które gwarantują wysoką żywotność i wydajność poszczególnych elementów.
Inverter sp. z o.o. proponuje szeroki zakres zastosowań systemów fotowoltaicznych. Naszą ofertę kierujemy do:

odbiorców indywidualnych,

gospodarstw rolnych,

przedsiębiorstw.

Bez nazwy 3

Mniejsze rachunki za prąd

Fotowoltaika Warszawa i okolice – Wielkość oraz moc systemu fotowoltaicznego dostosowywana jest każdorazowo do potrzeb indywidualnego klienta. Skalowalność systemu jest możliwa dzięki jego modułowej budowie – w ten sposób każda konstrukcja jest de facto unikatowym projektem złożonym z szeregu różnorodnych elementów. W skład tworzonego systemu fotowoltaicznego wchodzą: moduły PV, systemy montażowe, falownik, okablowanie, zabezpieczenia przepięciowe. Dodatkowo system może być wyposażony w magazyny energii gromadzące prąd na czas zwiększonego zapotrzebowania lub obniżonego promieniowania słonecznego.

Warto dodać, że fotowoltaika może być jednym z elementów energooszczędnego lub pasywnego domu/obiektu. Z powodzeniem można ją łączyć z innymi systemami wykorzystującymi odnawialne źródła energii typu pompy ciepła czy rekuperacja.

Chcesz zastosować systemy fotowoltaiczne? Mamy dla Ciebie 2 możliwości finansowania inwestycji spoza własnego budżetu. Są to:

kredyt na budowę instalacji fotowoltaicznej,

dotacja na finansowanie instalacji fotowoltaicznych.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, lub mailowego. Zapraszamy także do odwiedzenia nas w biurze położonym w Blizne Łaszczyńskiego przy ul. Warszawskiej 37. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z fotowoltaiką dla domu oraz innymi systemami wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Polecamy także stronę www.domyoze.pl, gdzie publikujemy gotowe projekty domów wyposażonych w kompleksowe systemy oze.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Budowa systemów fotowoltaicznych

Systemy fotowoltaiczne charakteryzują się dużą skalowalnością i elastycznością zastosowań. Z powodzeniem mogą one być dostosowane do potrzeb i możliwości konkretnego klienta. Tę niewątpliwą zaletę zawdzięczają budowie modułowej, dzięki której mogą się dowolnie rozrastać.

W skład tradycyjnego systemu fotowoltaicznego wchodzą:
  • moduły PV zwane inaczej panelami fotowoltaicznymi – to te części, które pobierają energię słoneczną i przetwarzają ją na prąd stały;
  • konstrukcja – umożliwia montaż modułów np. na dachu oraz ich optymalny kąt nachylenia względem słońca;
  • inwerter, który zamienia prąd stały na prąd zmienny obsługujący urządzenia funkcjonujące w obiekcie;
  • okablowanie – umożliwia przepływ prądu z paneli fotowoltaicznych do inwertera;

 

panel
  • zabezpieczenia przepięciowe – odpowiedzialne za likwidację ryzyka uszkodzenia modułów i inwertera;
  • konektory przeznaczone do łączenia poszczególnych paneli w większe grupy;
  • magazyn energii – akumulator przechowujący prąd wytworzony w nadmiarze;
  • system solarny SOLAR EDGE umożliwiający sterowanie systemem w taki sposób, aby zoptymalizować jego wydajność.

 

fotowoltaika 19
fotowoltaika 17
fotowoltaika 18
fotowoltaika 16
fotowoltaika 15
fotowoltaika 14
fotowoltaika 13

Panele fotowoltaiczne

Panele/moduły fotowoltaiczne to najważniejszy element systemu odpowiedzialnego za wytwarzanie prądu w ramach domowej elektrowni słonecznej. Zbudowane są z ogniw słonecznych (ogniwa fotowoltaiczne) wykonanych z półprzewodników. Ich zadaniem jest przetwarzanie energii słonecznej w prąd stały.

System fotowoltaiczny wykorzystuje co najmniej kilka paneli – taka liczba wystarcza do produkcji odpowiedniej ilości prądu przeznaczonego do zasilania urządzeń elektrycznych.

Panele fotowoltaiczne montowane są zazwyczaj na stelażach umiejscowionych na dachach lub na konstrukcji położonej na ziemi. Ważne jest, aby lokalizacja zabezpieczała powierzchnię paneli przed wpływem czynników, które mogą je uszkodzić czy zabrudzić.

Nasza firma proponuje klientom zastosowanie sprawdzonych urządzeń produkcji europejskiej. Gwarantują one zarówno odpowiednią trwałość, jak i wydajność. W naszej ofercie znajdują się panele fotowoltaiczne marki BAUER ENERGIEKONZEPTE GMBH i firmy XDISK, a także innych uznanych europejskich producentów. Ich zaletą jest szczegółowa kontrola jakości, dzięki której na rynek trafiają wyłącznie panele fotowoltaiczne spełniające wysokie standardy. W efekcie na powyższe produkty producent udziela 12-letniej gwarancji z możliwością wydłużenia jej do 25 lat.

Jesteś zainteresowany wydajnym systemem fotowoltaicznym? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w biurze położnym w podwarszawskim w Blizne Łaszczyńskiego przy ul. Warszawskiej 37. Doradzimy optymalne rozwiązania dla wskazanego przez Ciebie obiektu mieszkaniowego, gospodarczego czy przemysłowego.

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.