Fotowoltaika dla przetwórstwa rolnego

Elektrownie słoneczne w przetwórstwie rolnym

Wysoka konsumpcja energii elektrycznej jest typowa dla branży przetwórstwa rolnego. Rozwiązaniem dla stale rosnących cen prądu jest wybudowanie elektrowni słonecznej, która dostarczy zakładowi własną, ekologiczną, a co najważniejsze niemal bezpłatną energię elektryczną. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich podmiotów rynku rolnego. Realizujemy inwestycje dla dużych przedsiębiorstw rolno-spożywczych, grup producenckich czy małych przetwórni rzemieślniczych i rolników indywidualnych. Proponujemy kompleksową obsługę – od projektowania, przez dostarczenie urządzeń wysokiej klasy, po montaż całej instalacji.

Dobierz instalację do swoich potrzeb

To kluczowy parametr dla opłacalności inwestycji w elektrownię fotowoltaiczną. Warto zdecydować się na instalację, która nie będzie przewymiarowana – tzn. nie będzie wytwarzać zbyt dużo prądu. Dlaczego? Najbardziej opłacalne są systemy, w których produkowany prąd jest zużywany na bieżąco. Wtedy zwrot inwestycji nastąpi najszybciej. Po tym okresie oszczędności w rachunkach pokrywają kwotę wydaną na inwestycję. Potem fotowoltaika generuje już same korzyści.

W przypadku, kiedy instalacja produkuje więcej prądu niż w danym momencie wymaga tego proces produkcyjny, może on być:

 • oddawany do sieci publicznej z możliwością odebrania – dotyczy to tylko instalacji fotowoltaicznych o mocy mniejszej niż 50 kWp; prosument może odebrać 0,8 kWp za każdy przekazany 1 kWp (w przypadku instalacji o mocy poniżej 10 kWp) lub 0,7 kWp (w przypadku instalacji o mocy od 10 do 50 kWp) podczas 1 roku rozliczeniowego – po tym czasie nieodebrana energia przepada na rzecz zakładu energetycznego;
 • odsprzedawany do sieci publicznej po cenie stanowiącej ok. 0,4 ceny brutto zakupu – dotyczy to elektrowni małych (o mocy do 500 kWp) i średnich (o mocy do 1 MWp); w tym przypadku firmy rozliczają się z zakładem energetycznym na zasadach ogólnych, regulowanych przez Prezesa URE;
 • magazynowany w dedykowanych akumulatorach.
fotowoltaika dla gospodarstw rolnych
Wartość inwestycji związana jest bezpośrednio z jej wielkością – im większa elektrownia tym jest bardziej kosztowna. Odsprzedaż wytworzonej energii po niższych cenach wydłuża okres zwrotu inwestycji. Dlatego też zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – pomożemy Państwu zbudować instalację dokładnie dobraną do Waszych potrzeb.

Nasza firma do branży przetwórstwa rolno-spożywczego wykonuje elektrownie słoneczne o mocy:

Do 50 kWp – dedykowane rolnikom indywidualnym lub niewielkim, rzemieślniczym przetwórniom
Do 500 kWp – dedykowane wszystkim podmiotom realizującym działalność w sektorze rolniczym.
fotowoltaika dla przetworstwa rolnego
fotowoltaika dla przemyslu

PAMIĘTAJ: niskie koszty bieżące związane z energią elektryczną to wyższa opłacalność produkcji oraz wyższa konkurencyjność Twoich produktów lub usług na rynku. Zainwestuj w ekologiczny prąd i zyskaj już dziś!

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Systemy fotowoltaiczne także dla rolnictwa

Nasze systemy fotowoltaiczne dla gospodarstwa rolnego mogą dostarczyć energię elektryczną dla znacznej części użytkowanych urządzeń elektrycznych oraz pomieszczeń gospodarczych. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie moduły oraz zajmiemy się ich instalacją.

Oferujemy duży wybór zestawów fotowoltaicznych dla gospodarstw rolnych. W ich skład wchodzą: moduły PV, inwertery, liczniki energii, systemy mocowania oraz akcesoria łączeniowe. Przed zakupem danego zestawu oferujemy specjalistyczną pomoc techniczną. Zawsze proponujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb energetycznych gospodarstwa.

Zapewniamy Ci również doradztwo w zakresie finansowania inwestycji fotowoltaicznej. Sektor rolniczy ma wyjątkowe możliwości uzyskania dotacji i wsparcia z funduszy europejskich i krajowych. Wykonamy odpowiedni projekt i profesjonalny montaż oraz przygotujemy pełną dokumentację niezbędną dla Operatora Systemy Dystrybucyjnego.

Sprawdź dotacje
INVERTER GREEN ENERGY

Sprawdź korzyści dla swojego gospodarstwa rolnego

 • 1

  Skutecznie obniżysz rachunki za energię elektryczną i zabezpieczysz się przed stale rosnącymi kosztami prądu.

 • 2

  Własna elektrownia słoneczna nie musi zająć użytecznego miejsca. Do instalacji zestawów fotowoltaicznych możesz wykorzystać dachy budynków gospodarczych.

 • 3

  Zyskasz stałe i bezpieczne źródło zasilania, które w połączeniu z magazynem energii dodatkowo zabezpieczy Twoje gospodarstwo przed przerwami w dostawie prądu z sieci.

Fotowoltaika do gospodarstw rolnych

Inverter sp. z o.o. właścicielom gospodarstw rolnych oferuje zastosowanie systemów fotowoltaicznych pozwalających na:
fotowoltaika dla przetworstwa rolnego

produkcję prądu z energii słonecznej i wykorzystanie jej w czasie rzeczywistym do obsługi urządzeń domowych i gospodarczych;

produkcję energii elektrycznej wraz z systemem jej magazynowania, dzięki czemu prąd może być wykorzystywany w sytuacjach, kiedy jest na niego zwiększone zapotrzebowanie;

produkcję energii elektrycznej, jej magazynowanie oraz sprzedaż nad produkowanego prądu do publicznej sieci dystrybucyjnej.

Systemy fotowoltaiczne w gospodarstwach rolnych to nie jest problem w zakresie lokalizacji – mogą być rozmieszczone na dachach domów i budynków gospodarczych, a nawet na gruncie. Wystarczy zapewnienie odpowiedniej konstrukcji, aby stworzyć wydajną farmę fotowoltaiczną produkującą prąd dla gospodarstwa o zadeklarowanej mocy.

Warto dodać, że fotowoltaika dla gospodarstw rolnych może być świetnym uzupełnieniem kompleksowego systemu energooszczędnego gospodarstwa, które może także wykorzystać rekuperację oraz pompy ciepła stosowane do ogrzewania/chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Nasza firma oferuje kompleksową usługę w zakresie stworzenia systemu fotowoltaicznego pod klucz. W naszej gestii znajduje się:

Zaproponowanie optymalnych rozwiązań
Stworzenie projektu
Budowa instalacji,
Pierwsze uruchomienie systemu
Systematyczna konserwacja
Serwis poszczególnych elementów

Jesteśmy otwarci na Państwa oczekiwania i dlatego oferujemy także pomoc w zakresie pozyskania dodatkowych środków na inwestycje. Dotacje na budowę instalacji fotowoltaicznych i innych systemów wykorzystujących OZE to popularne rozwiązania dla rolników. Przygotujemy dla Państwa kompletny wniosek wraz z projektem technicznych i załatwimy wszelkie formalności. Jeśli nie otrzymają Państwo dotacji, to wskażemy propozycje programów kredytowych oferowanych na inwestycje wykorzystujące ekologiczną energię.

Tworzone przez nas instalacje składają się z: wysokiej jakości modułów fotowoltaicznych, konstrukcji, okablowania, falownika, licznika energii, powerwalla (magazynu energii) i zabezpieczeń DC/AC.

Każdy z tworzonych przez nas projektów systemu fotowoltaicznego dla rolnictwa oparty jest o indywidualne potrzeby danego gospodarstwa oraz jego mieszkańców i użytkowników. Naszym celem są nie tylko oszczędności, ale też wygoda użytkowania, dzięki której instalacja fotowoltaiczna gwarantuje taki sam poziom komfortu, jak pozyskanie prądu z sieci dystrybucyjnej.

Jesteś zainteresowany obniżeniem kosztów funkcjonowania gospodarstwa? Skontaktuj się z naszym biurem położonym w Blizne Łaszczyńskiego przy ul. Warszawskiej 37, gdzie specjaliści wskażą  Ci możliwości ograniczenia kosztów ponoszonych przez Twoje gospodarstwo. Wskażemy rozwiązania obejmujące wykorzystanie OZE przy produkcji energii elektrycznej, ogrzewaniu i chłodzeniu obiektów oraz przygotowywaniu ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy!

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.