Ulga podatkowa na fotowoltaikę

Zobacz, jak ją uzyskać!

Konieczność ograniczenia emisji zanieczyszczeń zmobilizowała rząd do stworzenia zupełnie nowej zachęty podatkowej dla właścicieli i współwłaścicieli budynków mieszkalnych. Możesz z niej skorzystać, jeśli zdecydujesz się m.in. na ocieplenie domu lub montaż instalacji fotowoltaicznej.

Sprawdź, jak w prosty sposób odzyskać nawet 9500 zł!

fotowoltaika 9
fotowoltaika 11
fotowoltaika 4
fotowoltaika 15

Przepisy prawne wprowadzające tzw. ulgę termomodernizacyjną obowiązują od 1 stycznia 2019 r. Oznacza to, że wydatki poniesione np. na audyt energetyczny, montaż modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła, możesz uwzględnić w zeznaniu podatkowym składanym do 30 kwietnia 2020 r. Skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej jest łatwe, pozwala obniżyć koszty remontu oraz przyspieszyć realizację marzenia o niższych rachunkach za prąd. Nie zwlekaj odlicz wydatki na termomodernizację jeszcze w zeznaniu za 2019 rok!

Oszczędź do 9500 zł dzięki odpisowi z ulgi termomodernizacyjnej

Nowa zachęta dla podatników sprawi, że w Twojej kieszeni zostanie nawet 9540 zł. Odliczeniu od dochodów podlega 100% wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Pozwala to zsumować koszty zakupu materiałów budowlanych wykorzystywanych do ocieplenia oraz urządzeń do ogrzewania budynku i wody użytkowej. W ramach tej ulgi rozliczysz także zakup urządzeń fotowoltaicznych oraz usługi związane z montażem instalacji.

Sposób na duże oszczędności

Limit odliczeń w ramach ulgi termomodernizacyjnej to 53 tys. zł przysługuje każdemu podatnikowi i obejmuje wszystkie inwestycje zrealizowane w ciągu 3 kolejnych lat, licząc od pierwszego roku, w którym rozliczyliśmy się z uwzględnieniem ulgi. Co więcej, ulga termomodernizacyjna należy się wszystkim właścicielom lub współwłaścicielom domów jednorodzinnych. Zatem nawet jeśli rozliczasz się ze współmałżonkiem, możecie osobno skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Jak wygląda w praktyce sposób wyliczania nowej ulgi? Jeżeli łączne wydatki na ocieplenie budynku, zmianę systemu ogrzewania lub np. założenie fotowoltaiki w domu wyniosą 53 tys. zł, to w Twojej kieszeni pozostanie ok. 9,5 tys. zł, czyli 18% poniesionych wydatków.

Oszczędź do 9500 zł dzięki odpisowi z ulgi termomodernizacyjnej. Limit odliczeń w ramach ulgi termomodernizacyjnej to 53 tys. zł przysługuje każdemu podatnikowi

Skontaktuj się!

Kto może uzyskać nawet 9540 zł odliczenia dzięki uldze termomodernizacyjnej?

Z nowych przepisów podatkowych skorzystają właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, którzy rozliczają się na podstawie deklaracji PIT-36, PIT-37, PIT-36L lub PIT-28. Jednorodzinny budynek to pojęcie obejmujące zarówno wolnostojący domek, jak i budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, który stanowi konstrukcyjnie samodzielną całość. Co więcej, w jego ramach mogą być wygospodarowane 2 oddzielne lokale mieszkalne lub lokal mieszkalny i użytkowy, który nie przekracza 30% powierzchni całkowitej budynku.

fotowoltaika dofinansowanie
fotowoltaika dom

Jeżeli zaliczasz się do tej grupy i poniosłeś wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, lecz Twój roczny dochód nie pozwala na odliczenie ulgi w całości, możesz ją odliczać w ciągu 6 kolejnych lat. Za początek tego okresu uznaje się koniec roku podatkowego, w którym poniosłeś pierwszy wydatek z listy określonej przez ustawodawcę.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Jakie wydatki związane z instalację fotowoltaiczną mogą być odliczone od podatku?

Najważniejszym warunkiem wyraźnie opisanym w ustawie jest założenie, że instalacja fotowoltaiczna będzie produkować energię elektryczną na potrzeby użytkowników budynku mieszkalnego. Instalacja ta może być zlokalizowana zarówno na:
Dachu domu
Garażu
Gruncie

Ulga podatkowa na termomodernizację – zobacz, jak ją uzyskać!

Aby skorzystać z ulgi podatkowej, udokumentuj wydatki poniesione na zakup materiałów budowlanych i urządzeń oraz na usługi z wykazu do rozporządzenia z 21 grudnia 2018. Pamiętaj o tym, żeby odliczać je na bieżąco w rocznych deklaracjach PIT.

oszczednosc fotowoltaika

Z ulgi termomodernizacyjnej, pozwalającej zaoszczędzić m.in. na montażu paneli fotowoltaicznych, skorzystasz tylko w przypadku modernizowanych budynków – nie obejmuje ona domów w trakcie budowy. Należy pamiętać, że do ulgi wliczają się poniesione wydatki pomniejszone o wysokość ewentualnych dofinansowań lub dotacji.

Korzystając z naszych usług zyskujesz:

Kompatybilność

nasze systemy fotowoltaiczne doskonale współgrają z urządzeniami typu: klimatyzacja, pompy ciepła, bojlery c.w.u. itp.;

Jakość

Wysokiej klasy urządzenia

Czysta energia

Czystą energię, którą możesz wykorzystać zarówno do zasilania wszystkich urządzeń domowych, ale również ogrzewania pomieszczeń;

Certyfikaty

Certyfikowane urządzenia

Dofinansowanie

Możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków państwowych

panel
Zwrot

Szybki zwrot inwestycji

Gwarancja

Nawet 25-letnią gwarancję producentów na wysoką sprawność urządzeń

Inwestycja w fotowoltaikę oznacza wiele korzyści!

Fotowoltaika jest rozwiązaniem dla każdego – zarówno dla osoby indywidualnej, przedsiębiorcy, zakładu produkcyjnego, rolnika czy przetwórni. Będąc osobą, która rozlicza się z podatku dochodowego na podstawie PIT-36, PIT-37, PIT-36L, możesz z inwestycji skorzystać podwójnie! Z jednej strony inwestujesz w system, który przyniesie Ci same oszczędności – od czasu uruchomienia elektrowni słonecznej obniżasz ilość energii elektrycznej pobieranej z sieci. W efekcie Twoje rachunki za prąd są znacznie niższe.

Z drugiej strony wydatki poniesione na fotowoltaikę możesz odliczyć od podatku. Takie rozwiązanie istotnie skraca okres zwrotu inwestycji  (moment, w którym suma zaoszczędzonych pieniędzy z darmowego prądu wyrówna wydatki poniesione na montaż fotowoltaiki).
Warto pamiętać, że z powodzeniem możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej na budowę instalacji fotowoltaicznej także wtedy, kiedy finansujesz ją z kredytu lub pożyczki. Odpisujesz wtedy wszystkie wydatki bez względu na czas spłaty zobowiązania.
Później inwestycja generuje już tylko oszczędności, a Ty dodatkowo przyczyniasz się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i smogu.

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.