Fotowoltaika do salonów samochodowych

Salony samochodowe

Zapotrzebowanie na energię elektryczną w salonach samochodowych jest wysokie, a koszty wynikające ze zużycia prądu stanowią jeden z głównych wydatków na bieżące utrzymanie obiektów. Taki stan rzeczy związany jest z wykorzystaniem wielu urządzeń i systemów wymagających zasilania energią elektryczną. Rozwiązaniem problemu jest montaż fotowoltaiki, która wytworzy prąd na potrzeby całej firmy.

Dlaczego warto zastosować fotowoltaikę w salonie samochodowym

Niemal bezpłatny prąd produkowany przez ogniwa fotowoltaiczne może być wykorzystany do zasilania wszystkich urządzeń i systemów wykorzystujących energię elektryczną.
Wykorzystaj fotowoltaikę do obsługi:
oświetlenia
urządzeń RTV/AGD;
bram wjazdowych;
systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, rekuperacyjnych;
fotowoltaika
pomp ciepła;
oświetlenia zewnętrznego;
systemów nawadniania;
baterii samochodów elektrycznych.
komputerów i systemów informatycznych;

Inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne na salonie samochodowym to nie tylko wymierne korzyści finansowe. To także synergia w zakresie funkcjonowania firmy i oferowanych produktów. Coraz więcej marek oferuje samochody elektryczne, hybrydowe czy hybrydy plug-in. To także inwestycja w wizerunek firmy nowoczesnej i dbającej o środowisko naturalne.

Fotowoltaika sprawdza się szczególnie tam, gdzie wyprodukowana energia jest wykorzystywana na bieżące potrzeby, a jej niewielkie nadwyżki przekazywane są do sieci publicznej. Salony samochodowe najczęściej zlokalizowane są w obiektach charakteryzujących się dużą kubaturą oraz przeszkleniami. To powoduje wysokie zapotrzebowanie na prąd zastosowany do zasilania systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, ponieważ przeszklenia cechują się niskimi właściwościami termoizolacyjnymi. W efekcie powodują szybkie nagrzewanie pomieszczeń w przypadku wysokiego nasłonecznienia oraz oziębianie w okresach sezonowego ochłodzenia. Wysokie koszty związane z utrzymaniem optymalnych warunków klimatycznych w salonie poprzez wykorzystanie klimatyzacji i ogrzewania można zminimalizować dzięki wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Systemy fotowoltaiczne dla salonów samochodowych

Salony samochodowe to obiekty wymagające zastosowania tzw. mikroinstalacji produkujących do 50 kWp. To powoduje, że przedsiębiorcy mogą z powodzeniem korzystać z przywilejów przewidzianych dla prosumentów. Status prosumenta związany jest z najbardziej korzystną formą rozliczeń z zakładem energetycznym. Przekazanych do sieci nadwyżki prądu mogą być odebrane w relacji 1:0,8 w przypadku instalacji o mocy do 10 kWp lub 1:0,7 w przypadku instalacji o mocy do 50 kWp. W przypadku mikroelektrowni słonecznych inwestor nie ponosi kosztów związanych z przyłączeniem do sieci energetycznej. Biurokrację wynikającą z przyłączenia do sieci także maksymalnie ograniczono. Co więcej, możesz zlokalizować instalację fotowoltaiczną w dogodnym dla siebie miejscu – na dachu salonu lub na gruncie. Jeśli instalacja będzie miała mniej niż 3 metry wysokości, to nie będziesz potrzebował także pozwolenia na budowę.

Zalety zastosowania ogniw fotowoltaicznych w salonie samochodowym

Instalacja fotowoltaiczna to system, który przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści.
Oszczędności

korzystanie z darmowego prądu spowoduje zmniejszenie wydatków przeznaczonych na bieżące utrzymanie salonu samochodowego.

Uniezależnienie się od zmian cen prądu

dzięki dostępowi do źródła niemal bezpłatnej energii Twoja firma nie będzie wrażliwa na wzrost cen prądu oferowanego przez zakład energetyczny.

Stabilna kalkulacja kosztów

niezależność od zmian cen energii pozwoli Ci na precyzyjną kalkulację wydatków oraz stabilną politykę cenową oferowanych produktów.

Podniesienie konkurencyjności

dzięki obniżonym kosztom codziennego funkcjonowania możesz liczyć na wyższe zyski i niższe wydatki.

Stabilne źródło energii elektrycznej

dzięki fotowoltaice zyskujesz system bezpieczny i trwały, który przez co najmniej 25 lat będzie produkował bezpłatny prąd na potrzeby Twojej firmy. Zapewniamy systemy odporne na warunki atmosferyczne, wyposażone w zaawansowane systemy przeciwprzepięciowe.

Łatwy w obsłudze

oferowane przez naszą firmę instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe.

Wzrost wartości nieruchomości

fotowoltaika to systemy, których działanie przewidziane jest na długi czas. W wyniku tego taka inwestycja podnosi wartość nieruchomości także w perspektywie długoterminowej.

Pozytywny wizerunek firmy

dzięki fotowoltaice podkreślisz synergię oferty sprzedażowej i polityki firmy. Zaprezentujesz się jako podmiot nowoczesny, odpowiedzialny społecznie oraz dbający o środowisko naturalne.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy

Zapewniamy korzystne warunki gwarancyjne dla firm. Współpracując z nami, możesz liczyć na:

  • 5-letnią gwarancję w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej,
  • 25-letnią gwarancję na efektywność działania zastosowanych paneli fotowoltaicznych,
  • 20-letnią gwarancję na wady ukryte modułów,
  • 12-letnią gwarancję na inwerter, z możliwością wydłużenia jej na okres do 25 lat.
fotowoltaika na salony samochodowe

Fachowa pomoc i profesjonalny montaż

Zapewniamy pełne wsparcie oraz kompleksową pomoc w zakresie projektu, dostarczenia wysokiej klasy urządzeń (w tym paneli PV) i komponentów, montażu oraz przygotowania kompletnej dokumentacji niezbędnej do przyłączenia instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy profesjonalne doradztwo związane z dostosowaniem wielkości instalacji do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Zawsze możesz na nas liczyć także odnośnie do przygotowania dokumentacji technicznej niezbędnej do przyłączenia systemu fotowoltaicznego do publicznej sieci energetycznej. W przypadku kiedy Twoja firma będzie się starać o kredyt, leasing czy dofinansowanie, służymy pomocą w przygotowaniu potrzebnej dokumentacji.

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty i zaoszczędzić rocznie tysiące złotych? Zadzwoń do nas!

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.