Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Dofinansowanie

Na rynku istnieje wiele różnych możliwości uzyskania dotacji na inwestycje w odnawialne źródła energii. Pomożemy znaleźć Ci odpowiedni sposób finansowania oraz dopełnimy za Ciebie wszystkich formalności niezbędnych do pozyskania funduszy na realizację inwestycji fotowoltaicznych.

Korzyści z dofinansowania instalacji fotowoltaicznych

Wieloletnia działalność w branży sprawiła, że jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Pomożemy w wypełnianiu wymaganych dokumentów. Dokładnie wyjaśnimy wszystkie szczegóły oraz zasady uzyskania dotacji. Systematycznie poszukujemy dla Ciebie najlepszych rozwiązań, m.in. dopłaty NFOŚiGW dla osób fizycznych, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek samorządu terytorialnego.

  • 1

    Dofinansowanie na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli Ci na odciążenie budżetu.

  • 2

    W przypadku, gdy nie uda się dostać dotacji, możesz liczyć na uzyskanie korzystnego kredytu.

  • 3

    Korzystając z naszych usług, nie musisz martwić się o formalności – przygotujemy wymagany komplet dokumentów.

Dotacja na budowę instalacji fotowoltaicznej

Inwestycje w odnawialne źródła energii to przyszłość gospodarki. Wysokie zanieczyszczenie środowiska naturalnego oraz rosnący efekt cieplarniany sprawiły, że zauważono potrzebę wykorzystywanie OZE w coraz szerszym zakresie. Na rynku działa kilka programów umożliwiających dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych.

montaz fotowoltaika
fotowoltaika koszty

Jesteśmy gotowi pomóc w pozyskaniu przez naszych inwestorów środków na dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy dobrać optymalny program, dopełnimy za Ciebie wszystkich formalności.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Rządowy program „Mój Prąd”

Cała Polska może skorzystać z ogólnokrajowego programu „Mój Prąd”, w ramach którego można otrzymać dotację w wysokości do 5.000 zł.

Zachęcamy do skorzystania z dopłat oferowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który proponuje bezzwrotne dotacje na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej dla osób fizycznych, firm, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni czy jednostek samorządu terytorialnego.

moj prad

W ten sposób program zapewnia zwrot nawet do 50% kosztów budowy systemu fotowoltaicznego. Przeznaczony jest dla gospodarstw domowych i dotyczy instalacji o mocy od 2 do 10 kWp. O dofinansowanie mogą się starać osoby prywatne, które podłączyły instalację po 30 sierpnia 2019 roku.

Dotacje ze środków warszawskiego samorządu

Warszawa również proponuje program wspierający inwestorów z branży OZE – w tym fotowoltaiki. Jednym z warunków uzyskania dofinansowania jest nieogrzewanie nieruchomości kotłami, paleniskami na paliwo stałe lub olej opałowy. Co ważne, zmieniono formułę przyznawania dotacji – obecnie wysokość wsparcia finansowego uzależniona jest od mocy zainstalowanej instalacji.

Na fotowoltaikę ze środków samorządu warszawskiego można otrzymać dotację w wysokości do 15 tys. zł, ale nie więcej niż 1 500zł za 1 kW mocy urządzenia.

inwerter dotacja do fotowoltaniki
instalacja fotowoltaiki

Dofinansowanie na fotowoltaikę

Warto pamiętać, że nie można starać się o dofinansowanie z dwóch miejsc – np. środków z „Mojego Prądu” i z samorządu warszawskiego. Inwestor może zdecydować się jedynie na jeden program dotacyjny.

Jednocześnie dla wszystkich jednostek sektora finansów publicznych, które są gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi tj. przedszkoli, urzędów, szkół itp. miasto Warszawa umożliwia dofinansowanie na poziomie do 80% rzeczywistych kosztów inwestycji.

Stolica także uprościła procedury związane z przyznawaniem dotacji na rzecz ochrony środowiska. Zmniejszono liczbę wymaganych załączników oraz wskazano więcej miejsc, w których można złożyć wniosek – obecnie można to zrobić w wybranym urzędzie dzielnicy.

Dlaczego warto korzystać z dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych za pośrednictwem Inverter sp. z o.o.?

Formalności załatwimy za Ciebie!

W przypadku współpracy z naszą firmą nie musisz martwić się o formalności oraz techniczną stronę wniosku - przygotowujemy pełny komplet niezbędnych dokumentów.

Możesz liczyć na naszą pomoc!

Korzystasz z wiedzy i umiejętności specjalistów.

Szybszy zwrot inwestycji

Dzięki skorzystaniu z dofinansowań okres zwrotu inwestycji w fotowoltaikę będzie znacznie krótszy.

Większe oszczędności

W ramach dofinansowania możesz zaoszczędzić część wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną, przez co inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna.

Ulga termomodernizacyjna

Inwestorzy mogą skorzystać także z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach której można odliczyć od podatku wydatki poniesione na fotowoltaikę. Kwota wydatków kwalifikowanych do odliczenia nie może przekraczać 53 tys. zł. Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać wszyscy właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, którzy rozliczają się z urzędem skarbowym według stawki podatkowej (18 i 32%), 18% podatku liniowego oraz płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.