Fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty

Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty to podmioty, dla których koszty bieżące utrzymania nieruchomości stanowią znaczącą część stałych wydatków. Ponoszone są one między innymi na energię elektryczną zasilającą urządzenia, w tym oświetlenie w częściach wspólnych nieruchomości. Stale rosnące ceny prądu obniżają płynność finansową wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Wykorzystaj dach i wytwarzaj prąd dla części wspólnych obiektu

Zarówno spółdzielnie jak i wspólnoty mieszkaniowe zgodnie z polskim prawem mogą wykorzystywać dachy w celu montażu na nich elektrowni słonecznych.

Te często niewykorzystane połacie dysponują niezacienioną powierzchnią pozwalającą na lokalizację odpowiednio wielu modułów PV, aby sprostać zapotrzebowaniu budynku na energię elektryczną do oświetlenia i pracy urządzeń zlokalizowanych w częściach wspólnych budynku.

fotowoltaika dla domw i mieszkan
koszty instalacji

Korzystaj z OZE w sposób najbardziej efektywny

Spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa mogą być prosumentem. Ta forma podmiotu wytwarzającego energię ze źródeł odnawialnych jest najkorzystniejsza. Pozwala na przekazanie nadwyżek wytworzonej energii do sieci publicznej i odebranie ich w sytuacji, kiedy zapotrzebowanie na prąd jest wyższe niż bieżąca produkcja. Tak zmagazynowaną energię spółdzielnia czy wspólnota może odebrać w proporcji 1:0,8 (w przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp) lub 1:0,7 (w przypadku instalacji większych o mocy do 50 kWp). Pozostałe 20 % (30%) to tzw. koszt magazynowania energii w sieci.

Korzyści z fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Odnawialne Źródła Energii – w tym energia słoneczna – to doskonały sposób na obniżenie wydatków związanych z konsumpcją prądu. W efekcie organizacja zrzeszająca mieszkańców zwiększa swoją płynność finansową oraz podnosi rentowność działania. Inwestycja w fotowoltaikę oznacza zmniejszenie rachunków za prąd, więc zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na inny cel.
Inną ważną kwestią jest ochrona środowiska naturalnego. Mikroelektrownie sprzyjają obniżeniu emisji gazów cieplarnianych, przez co przyczyniają się zmniejszeniu degradacji środowiska.
Inwestycja w fotowoltaikę to także sposób na podniesienie wartości posiadanych budynków. Docenią to zarówno osoby zarządzające spółdzielnią czy wspólnotą, ale także mieszkańcy budynku.

Jakie korzyści daje fotowoltaika wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym?

Znaczne obniżenie miesięcznych opłat za zużycie energii elektrycznej.
Większa płynność finansowa.
Większe możliwości inwestycyjne.
Bezpieczna kalkulacja kosztów i działalności.
Podniesienie wartości nieruchomości.
Wkład w ochronę środowiska naturalnego.
fotowoltaika blok
fotowoltaika dla wspolnot
fotowoltaika dla firm

Ile może zaoszczędzić spółdzielnia korzystając z elektrowni fotowoltaicznej

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe zazwyczaj korzystają z mikroelektrowni słonecznych o mocy do 50 kWp i nie wymagają pozwolenia na budowę.

Takie rozwiązanie jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość energii do zasilenia oświetlenia i urządzeń znajdujących się w częściach wspólnych budynku. Inwestycja zwraca się w ciągu zaledwie paru lat – okres ten zależy od wykorzystania prądu w czasie rzeczywistym. Od momentu uruchomienia instalacji spółdzielnia czy wspólnota znacznie obniża rachunki za energię elektryczną.
Każda instalacja jest tworzona pod indywidualne potrzeby inwestora. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia, ile może zaoszczędzić Twoja wspólnota lub spółdzielnia.

Sprawdź jakie będą Twoje oszczędności

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Dlaczego warto korzystać z naszych usług

Jesteśmy firmą, która dzięki wieloletniej działalności w zakresie wykonywania systemów fotowoltaicznych, posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Doświadczenie, wysokiej jakości produkty, kompleksowa realizacja i prawidłowo wykonany montaż, to gwarancja wieloletniej pracy instalacji, która sukcesywnie będzie przynosiła realne oszczędności.

Do montażu instalacji fotowoltaicznej podchodzimy kompleksowo – w naszej gestii znajdują się:

Projektowanie systemu
Dobór odpowiednich urządzeń i komponentów
Montaż instalacji
Przygotowanie i za upoważnieniem inwestora także złożenie kompletu dokumentów potrzebnych do zgłoszenia wniosku o przyłączenie mikroinstalacji.
Pomoc przy uzyskaniu dotacji, dofinansowania, kredytu czy leasingu

Gwarancje

Z punktu widzenia inwestora istotnym elementem każdej inwestycji są gwarancje. Inverter zapewnia gwarancję na montaż instalacji na okres 5 lat. Jednocześnie moduły fotowoltaiczne, które są najdroższymi elementami całej instalacji, posiadają 25 - letnią gwarancję producenta na degresję liniową (80% sprawności początkowej) oraz 20 - letnią na wady ukryte. Producent inwerterów Solar Edge zapewnia gwarancję wynoszącą 12 lat z możliwością przedłużenia do 25 lat, a na optymalizatory mocy - 25 lat.

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.