Fotowoltaika na emeryturę

Zaplanuj swoją przyszłość i korzystaj już dzisiaj

Kiedy myślimy o swojej przyszłości i emeryturze, mamy kilka celów i marzeń. Przede wszystkim liczymy na to, że zdrowie nam będzie dopisywać i finansowo ze wszystkim sobie poradzimy. Warto pomyśleć o tym już teraz. Bo są rzeczy, które możemy zaplanować z dużym wyprzedzeniem!
Pragniemy przedstawić Państwu korzyści i oszczędności, jakie inwestycja w odnawialne źródła energii może przynieść w przyszłości. A oto kilka słów o tym, jak tego dokonać.

Niskie rachunki za energię elektryczną na emeryturze

Czym jest instalacja fotowoltaiczna? Mówiąc najprościej, to system, który dzięki specjalnym ogniwom fotowoltaicznym odpowiada za przetwarzanie promieni słonecznych na energię elektryczną. Należy zdać sobie sprawę z tego, że wykorzystanie naturalnych źródeł energii może przynieść spore oszczędności. To rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Dlatego warto pomyśleć o nim już teraz.

Inwestycja w spokojną przyszłość

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie odnawialnych źródeł energii i ich wykorzystywania w codziennym życiu, dlatego mogą Państwo w pełni zdać się na naszą wiedzę, fachowość i profesjonalizm.

Wykonujemy instalacje pod klucz. Zaprojektujemy cały system, zaproponujemy optymalne rozwiązanie, które będzie odpowiadać Państwa potrzebom.

inverter fotowoltaika
fotowoltaika oszczednosci 1

Gwarantujemy urządzenia wysokiej klasy i ich montaż wykonany według najwyższych standardów i zgodnie ze sztuką.

Wiemy, jak pozyskać dofinansowanie z różnych programów wspierających inwestorów. To my przygotujemy odpowiedni wniosek i sporządzimy dokumentację techniczną. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorców, jak i jednostek samorządu terytorialnego. Państwu pozostaje – tylko i aż – podjęcie decyzji.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Wybierz instalację fotowoltaiczną dostosowaną do swoich potrzeb

Mikroelektrownie słoneczne doskonale sprawdzają się do zasilania prądem urządzeń funkcjonujących w domach jednorodzinnych. Jeżeli jesteś mieszkańcem takiego obiektu z powodzeniem możesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną.

Dla odpowiedniej efektywności oraz stosunkowo krótkiego okresu zwrotu inwestycji, kluczowe jest dostosowanie mocy systemu do wymagań konkretnego obiektu. W domach jednorodzinnych zazwyczaj montuje się instalacje o mocy od 2 do 10 kWp.

Taka moc pozwala pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną wszystkich urządzeń znajdujących się w domu. Ustalenie wielkości instalacji fotowoltaiki w domu warto powierzyć specjalistom, którzy zaprojektują system zapewniający odpowiednią ilość wytworzonej energii i nie przewymiarują jego mocy.

fotowoltaika dofinansowanie
eko rozowiania dla domu

Dlaczego nie warto inwestować w instalacje produkujące o wiele za dużo prądu niż wynika to z zapotrzebowania obiektu? Najkorzystniejsze dla inwestora pod względem finansowym jest zużywanie wytworzonego prądu na bieżąco. Nadwyżka zostanie przekazana do sieci publicznej. Kiedy instalacja wyprodukuje mniej prądu niż w danym momencie wynosi zapotrzebowanie obiektu (np. w nocy, przy dużym zachmurzeniu), z nadwyżki możemy odebrać 80 % (dla instalacji o mocy do 10 kWp) lub 70 % (dla instalacji o mocy od 10 do 50 kWp). Po rocznym okresie rozliczeniowym niewykorzystana nadwyżka przepada. Dlatego im więcej prądu budynek wykorzysta na bieżąco, tym koszty instalacji szybciej się zwrócą.

Energia elektryczna powstała z energii promieniowania słonecznego, może być wykorzystywana nie tylko do zasilania urządzeń typu RTV czy AGD, ale też pomp ciepła przeznaczonych do ekologicznego ogrzewania obiektów mieszkalnych. Sprawdzi się także do obsługi klimatyzacji, pomp ciepła ogrzewających wodę basenową czy do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Coraz częściej prąd z fotowoltaiki wykorzystywany jest także do gniazd zasilających samochody elektryczne. Samochody elektryczne są doskonałym sposobem na magazynowanie nadprodukowanej energii, której nie trzeba wtedy oddawać do sieci publicznej.

Fotowoltaika – najważniejsze korzyści

Mikroelektrownie słoneczne to wielokrotny zysk dla właścicieli.
Obniżone rachunki za energię elektryczną

natychmiast po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej korzystasz z darmowego prądu. Dzięki temu rachunki są niższe, a Ty zyskujesz realne oszczędności.

Ulga termomodernizacyjna

właściciel domu jednorodzinnego, który zainwestuje w panele PV, może odpisać od podatku poniesione wydatki w wysokości do 53 tys. zł.

Dotacje

na budowę systemu fotowoltaicznego możesz otrzymać dotację z programów rządowych lub samorządowych. Ogólnopolski program „Mój Prąd” oferuje dofinansowanie 5.000zł na budowę mikroinstalacji. Niektóre programy samorządowe oferują jeszcze wyższe dofinansowanie – np. Warszawa daje dotację w wysokości do 15.000zł.

Podniesienie wartości nieruchomości

instalacje fotowoltaiczne to systemy, których działanie przewidziane jest na co najmniej 25 lat. Dlatego jest to inwestycja, która znacznie podnosi wartość nieruchomości. Coraz więcej osób szukających nowego domu, zainteresowanych jest obiektami wykorzystującymi OZE.

Mikroelektrownie słoneczne to także Twój wkład w ochronę środowiska naturalnego i obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo, jeśli wykorzystasz zielony prąd do zasilania samochodu elektrycznego czy pomp ciepła zainstalowanych w Twojej nieruchomości, ograniczysz emisję gazów powodujących smog w Twoim najbliższym otoczeniu.

Fotowoltaika to bezpieczna przyszłość

Cały proces inwestycji jest bardzo prosty. Państwo podejmują decyzję, a my pomagamy w zdobyciu dotacji lub kredytu. W ciągu paru tygodni zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznej. Oznacza to, że już po okołu dwóch miesiącach będzie można zacząć korzystać z zielonej energii.
Podejmując współpracę z naszą firmą, mają Państwo pewność, że na każdym etapie inwestycji, sprawą zajmują się specjaliści w swoim fachu. Działamy na rynku już od wielu lat, na swoim koncie posiadamy szereg realizacji. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, z taką samą precyzją i pełnym zaangażowaniem.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad montażem instalacji fotowoltaicznych, zapraszamy do kontaktu z firmą Inverter. Działamy głównie na terenie Mazowsza, ale służymy radą także klientom z innych rejonów Polski. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania, podpowiedzą, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.
Wiemy, że kwestie finansowe są ważne dla naszych Klientów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby przedstawić Państwu wszystkie możliwości zdobycia dotacji lub kredytu na atrakcyjnych warunkach na montaż odnawialnych źródeł energii.
Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Zapraszamy do kontaktu

Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.